אודות

היי, אני זהר בנימיני.

אנחנו, בעלי העסקים, הקמנו את העסק שלנו מתוך האהבות והתשוקות שלנו. אנחנו המומחים בתחום שלנו, ומכירים כל פינה וניואנס מקצועי, על המוצר/שירות שלנו, על הלקוחות שלנו, ועל הסביבה העסקית שלנו.

העסק שלנו הוא הראי שלנו, הגאווה שלנו. והצלחתו משקפת את הצלחתנו האישית, הפרטית. אבל אז, כשדברים לא קורים כמו שציפינו, והעסק מתקשה לשרוד, ואנחנו נאבקים על חייו, זה שובר לנו את הלב.

ככל שהעסק גדל, ההצלחה שלו תלויה ביכולת הניהול שלנו

רוב בעלי העסקים ייפגשו לראשונה עם משימות של ניהול עסק רק לאחר הקמת העסק שלהם. ובעוד שבתחילת חיי העסק, כשהעסק קטן ולא מורכב, אין הרבה לקוחות ואין הרבה משימות, נצליח איכשהו "להסתדר", הרי ככל שהעסק גדל, משימות ניהול העסק, מתחילות להטביע אותנו, ואנחנו מרגישים שאנחנו בקושי צפים מחודש לחודש.
ובינתיים, הכסף בחשבון הבנק מתרוקן מיום ליום. דבר שמוביל אותנו ללקיחת הלוואות, ולמעגל הישרדותי, שאם לא נטפל בסימפטומים שלו, עלול בסופו של דבר להפיל אותנו.

לא לימדו אותנו מה זה אומר לנהל עסק

תמחור מוצרים/שירותים באופן שהעסק ירוויח, מכירות, גבייה מלקוחות, תשלומים לספקים, התנהלות מול הבנק, תשלומים למוסדות, הקשר עם רואה החשבון.
כל האספקטים של תכנון וניהול הכסף בעסק, שאף אחד לא לימד אותנו להתמודד איתם, הם אלה שעלולים להביא את העסק שלנו לכישלון.

אנשים לא מרבים לדבר על כסף. ובטח לא על הכסף בעסק. אבל לכסף אין נטייה להסתדר לבד. אלא אם כן אנחנו ננהל את הכסף בעסק שלנו.

אפשר ללמוד להתנהל נכון עסקית וכלכלית בעסק

אם אין לך כסף לשלם כשמגיע ה-15 לחודש, אם הכסף בחשבון מידלדל, אם תשלום לספק תלוי בכך שלקוח ישלם לך כסף, העסק שלך צריך עזרה.
ויש לי את הכלים לעזור לך.

ניסיון של 25 שנה שעובד בשביל העסק שלך

אני בוגרת תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון (אונ' תל אביב), ובוגרת תואר ראשון בכלכלה (אונ' תל אביב).

במהלך יותר מ-11 שנה עסקתי בתכנון וייעוץ אסטרטגי לחברות וליוויתי חלק מהחברות המובילות במשק הישראלי, בתהליכי תכנון עסקי/אסטרטגי ובהכנה ויישום של תכניות הבראה, בניית תכניות עסקיות, ליווי מנהלי מותגים בבנייה ומעקב אחר תקציב המותג ועוד.

במהלך 11 השנים שלאחר מכן, שימשתי כסמנכ"לית כספים במספר חברות. הייתי אחראית בין היתר על תהליכי הלוגיסטיקה והפיננסים, בניית התכניות העסקיות והתחזיות הכלכליות, ביצוע בקרה עליהן, ניהול תזרים המזומנים, תמחור והמחרה של מוצרים, קשרי משקיעים, ניהול ספקים, ועוד.

לאחר יותר מ-20 שנה בהם עסקתי בייעוץ אסטרטגי ובניהול כספים בחברות גדולות ובינלאומיות, עברתי לייעץ וללוות עסקים קטנים. המעבר התרחש מתוך הרצון להביא תהליכי עבודה של חברות גדולות אל העסק הקטן, ולעזור לבעלי העסקים הקטנים לנהל את העסק שלהם ביעילות, ובשיטתיות, באופן שיביאו את העסק לביצועים טובים יותר, ואת בעלי העסק לשליטה גבוהה יותר בעסק, ולרווחה בחיים הפרטיים. כל זאת תחת מגבלת המשאבים הקיימת בעסק הקטן.

העקרונות קבועים אך הדרך מותאמת לך

העקרונות לניהול עסק באופן שיצליח וישגשג הם קבועים, אבל לכל בעל עסק יש את הדרך שלו המתאימה לאופי שלו ולהתנהלות שלו.

אני אלמד אותך את כל מה שצריך כדי לנהל את העסק שלך בצורה שיטתית ושתביא את התוצאות הרצויות לך, אך אני גם אתאים את הכלים ואת השגרות לעסק שלך.

ניתן לעבוד איתי בליווי פרטני חד פעמי, בליווי מתמשך, ואפילו בלימוד עצמי, דרך הקורס האינטרנטי המקיף שאני מעבירה.
מה שמתאים לך.

רוצה פרטים נוספים על העבודה אתי?

כאן יוצרים קשר